AURUM TERRAE

Golden Retriever - Złoto Ziemi

Hodowla psów rasowych - ZKwP - FCI

O nas - czyli jak to się zaczęło

"Jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować.
Będziesz dla mnie jedyny na świecie.
I ja będę dla ciebie jedyny na świecie."

Antoine de Saint-Exupery - "Mały książę"
Na początek trochę o mnie

Jestem młodą żoną oraz mamą, a dodatkowo zakręconą psiarą-goldeniarą. Ukończyłam studia inżynierskie na kierunku 'Hodowli i ochrony zwierząt towarzyszących i dzikich' broniąc pracę pt. „Rola hodowcy psów rasy golden retriever we współczesnej hodowli” na SGGW w Warszawie.
Mam stały kontakt z bardzo dobrym weterynarzem o obszernym zakresie doświadczenia z hodowcami psów i kotów różnych ras, ale nie tylko.
Ukończyłam Technikum Weterynaryjne w Mińsku Mazowieckim otrzymując dyplom technika weterynarii.
Mimo upływu lat wciąż mam duże ambicje i chciałabym jak najdłużej oraz jak najlepiej prowadzić domową hodowlę Golden Retrieverów, która mam nadzieję, że z czasem stanie się 'rodzinnym hoplem'.

Dlaczego akurat Golden Retriever?

Już od dawna fascynowała mnie ta rasa.
Urzeka mnie w nich nie tylko ich niepowtarzalna u żadnej innej rasy osobowość czy charakter, ale również ich piękno i delikatna budowa jak na dosyć duże psy.
Goldeny są psami rodzinnymi, cierpliwymi i spokojnymi. Uznałam, że właśnie taki pies pasuje również do mojej osobowości. Odnajduję w tej rasie swoje bratnie dusze.
W pewnym momencie powiedziałam sobie, że golden retriever w końcu na pewno pojawi się w moim domu, w moim życiu... I oto w 2013 roku pojawiła się That's My Tammy (po domowemu: Tammy) - moja prawdziwa bratnia dusza.

Co nieco o hodowli

Hodowla "Złoto Ziemi" jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP) należącym do Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI). Łaciński przydomek hodowli - "Aurum Terrae" - został zatwierdzony przez FCI 14 stycznia 2015 roku.
Golden Retrievery to psy, które kocham szczerze z całego serca, dlatego też szczeniaczki, które przyjdą na świat w hodowli "Złoto Ziemi" będą zawsze otoczone miłością i troską od pierwszych sekund ich życia.
W domu maluchy wychowują się pod czujnym okiem całej rodzinki złotek (aktualnie piątka), w towarzystwie 'cioci-suczki' Yorkshire Terrier oraz 3 kotów, co za tym idzie - od małego będą przyzwyczajane do innych domowników i nie będą się ich bały.