AURUM TERRAE

Golden Retriever - Złoto Ziemi

Hodowla psów rasowych - ZKwP - FCI

O nas - czyli jak to się zaczęło

"Jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować.
Będziesz dla mnie jedyny na świecie.
I ja będę dla ciebie jedyny na świecie."

Antoine de Saint-Exupery - "Mały książę"
Na początek trochę o mnie

Jestem młodą osobą kochającą zwierzęta. Na dzień dzisiejszy jestem studentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) na kierunku 'Hodowla i ochrona zwierząt dzikich i towarzyszących' oraz wciąż przygotowuję się do rozwijania mojej pasji na studiach w kierunku medycyny weterynarii.
Mam stały kontakt z bardzo dobrym weterynarzem o obszernym zakresie doświadczenia z hodowcami psów i kotów różnych ras, ale nie tylko.
Ukończyłam Technikum Weterynaryjne w Mińsku Mazowieckim otrzymując dyplom technika weterynarii.
Mimo młodego wieku mam duże ambicje i chciałabym jak najdłużej oraz jak najlepiej prowadzić domową hodowlę Golden Retrieverów.

Dlaczego akurat Golden Retriever?

Już od dawna fascynowała mnie ta rasa.
Urzeka mnie w nich nie tylko ich niepowtarzalna u żadnej innej rasy osobowść czy charakter, ale również ich piękno i delikatna budowa jak na dosyć duże psy.
Goldeny są psami rodzinnymi, cierpliwymi i spokojnymi. Uznałam, że właśnie taki pies pasuje również do mojej osobości. Odnajduję w tej rasie swoje bratnie dusze.
W pewnym momencie powiedziałam sobie, że golden retirever w końcu napewno pojawi się w moim domu, w moim życiu... I oto w 2013 roku pojawiła się That's My Tammy (po domowemu: Tammy) - moja prawdziwa bratnia dusza.

Co nieco o hodowli

Hodowla "Złoto Ziemi" jest zarejestrowana w ZKwP (FCI). Łaciński przydomek hodowli - "Aurum Terrae" - został zatwierdzony przez FCI 14 stycznia 2015 roku.
Golden Retrievery to psy, które kocham szczerze z całego serca, dlatego też szczeniaczki, które przyjdą na świat w hodowli "Złoto Ziemi" będą zawsze otoczone miłością i troską od pierwszych sekund ich życia.
W domu będą wychowywać się pod czujnym okiem całej rodzinki złotek, w towarzystwie suczki Yorkshire Terrier oraz 3 kotów, co za tym idzie - od małego będą przywyczajane do innych domowników i nie będą się ich bały.